TOVAR V AKCII

naša cena 10,99 €
naša cena 10,99 €
naša cena 29,99 €

KONTAKTY

Tantra - ezoterika
tel: 0948260272, 0904993937
napíšte nám
Blanka Radimáková
IČO-34952918 DIČ-SK1030155115

Najpredávanejší

naša cena 25,00 €
naša cena 25,00 €
naša cena 9,99 €

Masáže » Ponuka masáží » Športová masáž
Športová masáž

Športová masáž je druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby, ktoré podávajú náročné fyzické výkony. Robí sa pred alebo po športovom výkone.

Športová masáž je vysoko žiadaná u športovcov na zvýšenie fyzickej kondície alebo na 3uvoľnenie po fyzickej záťaži. Ak masér pripravuje telo na športový výkon, využíva silnejší tlak a rýchle masérske hmaty na zahriatie (prekrvenie) svalov. Ak chce uvoľniť a zregenerovať unavené a namáhané svaly po fyzickej záťaži, využíva jemné relaxačné trenie.

Športová masáž je dobrou voľbou aj z hľadiska prevencie pri zraneniach. Vačšinou sa pri nej používajú masážne emulzie alebo liehové prípravky (tzv. športovky). Športová masaž umožňuje nepomerne rýchlejší spôsob zotavenia unavených svalov ako pomocou iných relaxačných metód.

Športová masáž má špecifický význam pre liečbu pohybového ústrojenstva, nakoľko trenie, hnietenie, tepanie a vibrácie aplikované na kožu zasahujú vo veľkej miere orgány pohybového aparátu ako sú svaly, šľachy, zhybové púzdra a iné spojivové tkanivá. Masáže pôsobia lokálne i celkovo. Z lokálnych účinkov masáži je prvé mechanické odstránenie povrchovej zrohovatenej vrstvy kože, čím sa uvoľnia vývody mazových a potných žliaz. Pri masáži dochádza k prekrveniu kože, čím sa zlepšuje prísun živín, kyslíka a ochranných látok. Masážou sa podporuje odtok lymfy. Jemná masáž zmierňuje kožnú bolestivosť. V masírovanej svalovine sa zlepší obeh krvi, ktorý potom zvýši výkonnosť svalu a môže urýchliť zotavenie unaveného svalu.1